BilgisayarGündemİnternetten Para Kazanma

İnternetten Para Kazanmanın 17 Yolu

İnsanların yurtdışında yaşamalarına ve seyahat etmelerine yardımcı olmaya adanmış bir web sitesi olan International Living , emeklilikte para kazanmanın 50 yolu hakkında kapsamlı bir rapor yayınladı . Rapor, yurt dışında hayatlarını finanse etmek isteyen emeklileri hedefliyor, ancak işte gizli mücevher: Bir galeri açma, tur rehberi olma veya butik bira devrimine katılma tavsiyeleri arasında gizlenmiş akıllı tavsiyeler bulacaksınız. internetten para kazanmak için kullanabilirsiniz.

International Living’in baş editörü Jennifer Stevens’a göre , liste çok büyük ama kapsamlı değil. Stevens, “Onu insanlara oradaki fırsatların kapsamı hakkında bir fikir vermek için yarattık” diyor. “Yurtdışındaki gurbetçilerin hayatlarını finanse etmelerinin farklı yolları hakkında çok şey yazdık. Bazen çevrimiçi işlerde olur—yazma veya stoksuz satış gibi. Bazen bir konsinye mağazası işletmekten düğün planlamasına kadar sağladıkları yüz yüze hizmetlerdir. Elbette, çevrimiçi fırsatlar büyük esneklik ve taşınabilirlik sağlar. Ancak birçok yerdeki işletme sahiplerinin bize yurt dışında bir iş kurmanın çok daha kolay olduğunu çünkü yurt içinde olduğundan genellikle daha ucuz ve daha az bürokratik olduğunu söylediğini belirtmekte fayda var.”

Yeni bir kariyere başlamak için alışılmadık bir zaman gibi görünse de, Prag merkezli The Savvy Retiree’nin editörü ve International Living’e katkıda bulunan Jeff Opdyke , “kendi hayatımızın kontrolünü nasıl geri alacağımızı öğrenmek bize bağlı” diyor. , yaşam tarzlarımız ve kişisel mutluluğumuz. ”

Opdyke ayrıca, koronavirüsün verdiği tüm zararlara ve daha da gelecek olan tüm hasarlara rağmen, iş dünyası söz konusu olduğunda bazı olumlu sonuçları olabileceğine de dikkat çekiyor. “Bu krizin gösterdiği şey, pek çok işçinin kendilerini kabinlerden kurtarabilme ve evden ya da her yerden çalışabilme kapasitesidir” diyor. “Korona sonrası bir dünyanın soğuk, kurumsal hesabında, giderek artan sayıda vizyoner şirketin, işçilerin her yerden çalışmasına izin vermenin büyük maliyet tasarrufları olduğunu fark ettiğini göreceğiz. İşçilerin zaten çalışabilecekleri yerleri varken, bir hücre çiftliği işletme masraflarını ödemeye gerek yok – evleri, kafeleri, her yerde. Ve bundan daha fazla üretkenlik göreceğimizi düşünüyorum çünkü işçiler motive olacak.”

Dolayısıyla buradan alınacak ders şu ki, şu anda evden çalışıyor olsanız da, bu sonunda yurtdışında yaşamak ve çalışmak ve rüyayı yaşamak anlamına gelebilir. Opdyke’ın tavsiyesi? “Olabildiğin kadar üretken ol. Aşırı üretken olun. Oyununuzu hızlandırın, böylece tüm bunlar bittiğinde, patronlarınızla evde çalışma hayatı hakkında konuşmak için potansiyel bir avantajınız olur. Bu, elbette, evde çalışma hayatınızı sevdiğinizi varsayar. Herkes yapmaz. Ancak, uzaktan çalışanlarımızın hissettiği özgürlüğü hissediyorsanız, o zaman şimdi, bu krizin ortasında, patronların not alması için parlamanız için harika bir fırsat.”

Yani ister bir gün yabancı bir ülkede yaşamak istiyor olun, ister mevcut koronavirüs ortamında evden çalışmak veya kariyerinizi sonsuza kadar uzaktan çalışabilecek şekilde yeniden yapılandırmak istiyor olun, para kazanmanın 17 yolunu okuyun. internet üzerinden. Bu mevcut ekonomik kriz sırasında ve sonrasında sahip olunması gereken değerli bilgiler .

Ondan sonra , dünya normale döndüğünde yapmayı hayal ettiğimiz Uluslararası Yaşam listesinden üç yaratıcı para kazanma fikrimiz var .

1. Fotoğraflarınızı Satın

Fotoğraf becerileriniz var mı veya görüntülerin talep edildiği bir bölgede mi yaşıyorsunuz? International Living , “Stok fotoğraf web siteleri, hayal edebileceğiniz hemen hemen her olası konuyu kapsayan büyük fotoğraf havuzlarıdır” diyor . Peki nasıl çalışır? Fotoğrafçılar, resimlerini çok sayıda büyük veri tabanından herhangi birine yükleyerek dergi editörlerinin, tasarımcıların veya web sitesi olan herhangi bir kuruluşun bunları satın almasına izin verebilir. Ve stok web sitelerinin güzelliği: Fotoğraflar istediğiniz sayıda satılabilir; böylece hiç çaba harcamadan para kazanmaya devam edebilirsiniz. Kontrol edilecek fotoğraf siteleri arasında Shutterstock , Photoshelter ve Getty Images bulunmaktadır .

2. Nasıl Yapılır Videoları Oluşturun

International Living, ” Son yıllarda YouTube, her tür video kursu ve kılavuzu için başvurulan kaynak haline geldi ” diyor. “Eğitmenler, yalnızca ödeme yapan müşteriler için bir abonelik ücreti veya parola koruma içeriği alarak videolarından para kazanabilir.” Bu makale , YouTube’da bir ayda 100.000 dolar kazanan bir emlakçıdan bazı ipuçlarını paylaşıyor . International Living’den bir tavsiye daha : İnsanların aradığı ifadeleri öğrenin. Potansiyel arama ifadelerini bulmak için YouTube’un arama çubuğuna “nasıl yapılır [konunuzu]” yazmaya başlayın ve otomatik doldurma açılır menüsünde hangi ifadelerin oluşturulduğuna dikkat edin. Video başlığınızı, açıklamanızı ve etiketlerinizi yazarken aynı anahtar kelimeleri kullandığınızdan emin olun.

3. Metin Yazarı Olun

Nerede yaşıyor olursanız olun, Latin Amerika’da deniz kenarında bir ev, tarihi bir Avrupa şehri veya hatta bir Yunan adasında büyük bir gelir elde etmek ister misiniz? Metin yazarlığı sizin için ideal olabilir. International Living’e göre , “metin yazarlığı, fırsatlarla dolu bir mega endüstridir. Ve bunu taze pazarlama mesajlarıyla besleyebilecek insanlara duyulan özlem ve serbest metin yazarı yaşam tarzının en iyi avantajlarından biri, ABD doları olarak ödeme alabilmenizdir… yine de dünyanın herhangi bir yerinde yaşayabilirsiniz.” Express Writers , nasıl metin yazarı olunacağına dair ipuçlarına sahiptir ve aynı zamanda işler için bir kaynaktır .

4. İngilizce öğretin

International Living, “Anadili İngilizceyseniz, bunun farkında olmayabilirsiniz, ancak dünyanın her yerinden size düzenli bir maaş çeki verebilecek eğlenceli, taşınabilir bir gelir için ihtiyacınız olan bir numaralı yeterliliğe zaten sahipsiniz” diyor. Bazı kaynaklar arasında GoOverseas.com , TeachAway ( Çinli öğrencilere her biri çevrimiçi İngilizce) , iTutorGroup ( Tayvanlı çocuklara ve yetişkinlere her çevrimiçi İngilizce) ve English Hunt ( Kore’deki yetişkin öğrencilere her telefonda İngilizce) bulunur.

5. İlgi Alanlarınızı Para Kazanan Bir Podcast’e Dönüştürün

International Living, “Podcasting karmaşık olmak zorunda değil ” diyor. Bir mikrofon, dizüstü bilgisayar ve ücretsiz kayıt yazılımı ile çalışır durumda olacaksınız. Ayrıca, podcast’lerin her gün yayınlanması gerekmez (haftada bir kez en iyisidir) ve kısa olduklarında daha iyidir. Bir podcast’ten para kazanmanın birkaç yolu vardır. En belirgin olanı ticari sponsorluktur, ancak bunu kendi ürün veya hizmetlerinizin reklamını yapmak için bir platform olarak da kullanabilirsiniz. NPR’nin burada bir podcast başlatmak için harika bir kılavuzu var .

6. Bir İçerik ve Web Geliştirme İşi Kurun

Web ve içerik geliştirmenin nasıl yapıldığını biliyor musunuz? Bu hizmetleri, güzel web siteleri geliştirmeyi çok kolay hale getiren çevrimiçi araçlar aracılığıyla herkese sunabilirsiniz. Bazı kaynaklar şunlardır WordPress , Weebly ve Joomla .

7. Çevirmen ve Tercüman Olun

Başka bir dil konuşuyor musun? Yabancı uyruklu topluluklar bulduğunuz ve İngilizce’nin ilk dil olmadığı her yerde sözlü ve yazılı çeviri hizmetlerine ihtiyaç duyacaksınız. Online olarak da tercüme ve tercüme yapabilirsiniz. Burada çevirmen veya tercüman olmak için bir dizi kaynak bulacaksınız ; en iyilerinden biridir WELOCALIZE üst sırada, bu listenin t op 2020 yılında uzak işler için 20 şirket.

8. Drop-shipping’i deneyin

Dropshipping’i duydunuz mu? Satıcının aslında fiziksel bir envanteri olmadığı bir perakende yöntemidir. Bunun yerine, bir müşteri sipariş verdiğinde, ürünü üçüncü bir taraftan satın alırsınız ve onlar doğrudan müşteriye gönderir. International Living , “Bu, ürünlerinizi depolamak veya envanterinizi korumak için asla tek bir kuruş harcamak zorunda kalmayacağınız anlamına geliyor” diyor . “Ve yatırımınızı telafi edecek kadar satmayı umarak ürünleri asla toplu olarak satın almak zorunda kalmayacaksınız.” Bu yöntem, eBay veya Amazon gibi çevrimiçi satış platformlarıyla yapılabilir . Shopify’ın bu faydalı makalesinde stoksuz satış hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

9. Öğretmen

International Living, “ Kendi özel ders hizmetinizi oluşturmak, size rahat ve esnek bir yaşam tarzı sağlayan kazançlı bir iş olabilir ” diyor. “ En iyi yanı, dünyanın hemen her ülkesinde bir özel ders işletmesi kurabilmenizdir.” Bir ipucu: İşletmenizi tanıtan müşterilere indirimler sunun. International Living, ” Ağızdan ağza pazarlama, yeni başladığınızda sahip olabileceğiniz en değerli pazarlama araçlarından biri olmaya devam ediyor ” diyor. Tutors.com sitesinde en iyi çevrimiçi özel ders işlerinin bir listesi vardır ve ayrıca Tutorme.com’da öğretmen olmak için başvurabilirsiniz.

10. Serbest Çalışan Bir Düzeltici Olun

Düzeltme, başka bir kazançlı çevrimiçi kariyerdir. International Living, “Çoğu ajans, çevrilmiş bir belgenin fiyatının yaklaşık %25’ini bir düzeltmenlere ödeyecektir ” diyor. “ Ajanslar, beş sayfalık standart bir iş belgesinin çevirisi için yaklaşık 75 dolar ücret alıyor. Bu nedenle, yaklaşık bir saat süren aynı belgeyi doğrulamak, yaklaşık 18 ila 20 dolar ödüyor.” Tam zamanlı, yarı zamanlı veya günün her saatinde çalışabilirsiniz. Medya profesyonelleri için kaynaklar sunan bir site olan Mediabistro , nasıl düzeltmen olunacağına dair ipuçlarına sahiptir.

11. Nakit Tipi

Hızlı bir daktilo musunuz? Deşifre etmek basittir: Bir ses dosyasını kulaklıkla dinleyin ve yazın. International Living, ” Bir transkripsiyoncu olarak, ödemeniz ne kadar hızlı yazdığınızla doğrudan ilişkilidir ” diyor. “ Transkripsiyon işleri, çalışılan saate göre değil, ses saatine (ses dosyasının uzunluğuna) göre ödenir. Transkript üzerinde harcanan zaman, ses kalitesi, arka plan gürültüsü, konuşmacının aksanı ve insanların konuşma hızından etkilenir.” Dakikada 75 ila 100 kelime arasında yazan ortalama bir kopyalayıcı, çalıştığı dört saatte bir sesli saati tamamlayacaktır. Serbest çevirmenleri işe alan Rev.com şirketini düşünün .

12. Para Kazandıran Bir Blog Oluşturun

Uzmanlık alanınız var mı? Tavsiyenizi bir blogda paylaşın. Uzmanlık alanınız seyahatse, neler sunabileceğinizi düşünün: Lüks seyahat veya ekonomik seyahat konusunda uzman mısınız? Yürüyüş veya alışveriş gibi belirli etkinliklerle ilgili tavsiyelerinizi paylaşır mısınız? International Living , “Ne kadar spesifik olursanız, ilgili bir kitleyi çekmek ve sitenizden para kazanmak o kadar kolay olur ” diyor. Squarespace ve Wix siteleri , blogların nasıl oluşturulacağına dair ipuçlarına sahiptir ve ayrıca onları barındırabilir.

13. E-Kitap İşine Girin

E-kitap işi para kazanmanın harika bir yoludur. Kendinizinkini oluşturabilirsiniz ( Kindle’ın nasıl yapılacağına dair bir kılavuzu vardır). Veya daha önce basılı olarak yayınlanmış bir kitap bulun ve çevrimiçi yayınlamak için lisanslayın. Yazara net satışlara göre %8-15 telif ücreti veya çevrimiçi yayın hakları için bir kerelik ödeme yapabilirsiniz .

14. Bir Çevrimiçi Kurs Oluşturun

Veya bir e-kitap yazmanın ötesine geçin ve öğreticiler, PDF indirmeleri ve videolar ile eksiksiz bir çevrimiçi kurs oluşturun. Pasif gelir yaratmanın harika bir yolu çünkü insanlar bilgi için ödeme yapacak ve kendi hızlarına göre ilerleyebilecek veya kursla ilgili soruları özel bir grupta gönderebilecek. İşte çevrimiçi kurslar oluşturmak ve satmak için bir kaynak: Herkesin çevrimiçi bir program oluşturarak bilgi ve deneyimlerinden faydalanmasını mümkün kılan LearnWorlds .

15. Yaşam Koçu (hatta Seyahat Koçu) Olun

International Living, “Yaşam koçluğu, insanların hem kişisel hem de profesyonel hedeflere odaklanmasına yardımcı olan, düşündürücü ve yaratıcı bir süreçtir ” diyor. “ İnsanlar yaşam koçluğunu korkularını yenmek, özgüvenlerini artırmak, hedefler oluşturmak ve başarı odaklı alışkanlıklar kazandırmak için kullanırlar.” Nasıl yaşam koçu olunacağına dair binlerce çevrimiçi eğitim programı bulabilirsiniz ve birçok sertifika programı, eğitim tamamlandıktan sonra eksiksiz bir web sitesi kurulumu sunar. Seyahat uzmanlık alanınızsa, seyahat koçu bile olabilirsiniz. Seyahat koçu olan bir seyahat yazarı hakkındaki bu hikayeyi okuyun .

16. Sesli Kitap Anlatıcısı Olun

“Sesli kitaplar giderek daha popüler bir eğlence biçimidir. Akıllı telefonların kolaylık faktörü bir endüstri patlamasına yol açtı ”diyor International Living. “ Bu, serbest anlatıcılar için bir talep yaratıyor.” Bu sitede sesli kitap anlatıcısı olmayı öğrenme konusunda tavsiyeler var.

17. İnternet Araştırmaları ve Anketleri

İyi para kazanmanın bir başka yolu da boş zamanlarınızda internette sörf yapmak veya çevrimiçi anketleri doldurmaktır. International Living, “Ayda fazladan 1.000$, 2.000$’lık yarı zamanlı para kazanmanın bir yolunu arıyorsanız, o zaman İnternet araştırması tam size göre” diyor. Qmee sitesini tarayıcınıza ekleyin ve bir arama sonucunu tıklarsanız para kazanırsınız. Ayrıca Qmee anketlerine katılarak ve markalar hakkındaki görüşlerinizi paylaşarak da para kazanabilirsiniz. Diğer anket siteleri arasında SurveyBods , Survey Junkie ve Valued Opinions yer alır . Hareket halindeyken bir dizi küçük nakit ödül kazanmanın başka bir yolu mu? Yeni uygulama Current ile , gezginler sadece müzik dinleyerek ve çeşitli görevleri yerine getirerek yılda fazladan 600 $ kazanabilirler.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu