İnternetten Para Kazanma

Tişört Tasarlayarak Para Kazanma

Tişört tasarlayarak para kazanma yolları hakkında özgün tasarımlarınızı internetten yapabilirsiniz. Dijital çağın en güzel yolu elinizdeki imkanlarla sermayeniz olmadan iş kurabilir, işveren olabilir ve para kazanabiliyorsunuz. Size ait olan tasarımları photoshop ile talep karşılığında logo yapabilir, baskı yapabilir veya ilginç yazılarınızla insanlara özel tişörtler hazırlayabilirsiniz. Tişört tasarlayarak photoshop ile ilginç resimler, logolar veya ilginç yazılarınızı oluşturduktan sonra tişörtlere bastırabilirsiniz. Örneğin çocuklara özel baskılar, eşlerin veya sevgililerin fotoğraf veya karikatürlerini tişörtlere baskılayıp internette e-tişört sitelerinde satışa çıkarabilirsiniz.

Öncelikle müşterileri bulmanız gerekir. Bunun içinde alışveriş sitelerine yönelmelisiniz. Alışveriş sitelerine üye olarak işe başlayabilirsiniz.internetteki alşveriş sitelerindeki tişört baskı tasarımlarınıza bir vey en fazla iki örnek model göndererek bu işe başlayabilirsiniz.

Yaptığınız bu işi olabildiğince çok fazla kişiye duyurmaya çalışmalısınız. Çevrenize, iş ve okul arkadaşlarınıza, akrabalarınıza en yakınınızdaki kişilerle isminizi duyurmaya başlayabilirsiniz.
Kendi web sitenizi tasarlayarak diğer web sitelerinde, sosyal medyada reklamınızı yapmalısınız. Kişi kendi reklamını çok daha güzel ve en uygun şekilde yapar. Sizde bu yolla kendinize uygun bir reklam yaparak sektöre adım atabilirsiniz.

Tişört Tasarlama Programları

Tişört baskıları hangi tasarı yöntemi ile uygulayacaksınız? El çizimi yapıp bunu dijital bir ortama aktarıyorsanız veya fotoğraf çektikten sonra photoshop ile fotoğrafları düzenliyorsanız ya da vektörel (grafik tasarım çizimleri) çizimler yapıyorsanız öncelikle o yolu izlemelisiniz. Ve uygulayacağınız bu programları bilmelisiniz.

Tişört Baskı Grafik Düzenleme Programları
  • Adobe Photoshop
  • Affinity Photo
  • Gimp
  • Inscape
  • Kammana

Bu programları kendi bütçenize göre değerlendirip gideceğiniz yolu değerlendirebilirsiniz. Buradaki bazı programları kullanmanız zaman alabilir. Ancak gelecekte bu grafik programları sizin için kolay bir kullanıma sahip olmanızı sağlayacaktır. Dijital çağda kendi tasarımlarınızı yaparak ve bu programları kullanarak mükemmel özel tasarımlar ortaya çıkacaktır.

El ile çizim yaptığınız resmi dijital ortama aktarmak istiyorsanız öncelikle çiziminizi bir tarayıcı yardımı ile dijital ortama aktarmanız gerekir. Mümkün olduğunca yüksek çözünürlü olmalıdır. Burada dikkat etmeniz gereken ışık gölge yansımalarıdır. Bunlar baskı sırasında olumsuz görüntülere neden olmaktadır. Kağıdınızdaki arka fonunun temiz olmasına dikkat etmelisiniz. Renk doygunluğu belirgin olmalıdır. Gerekirse renk düzenlemelerini yeniden belirlemelisiniz.

Eğer el çizimi değil de dijital çizim yapıyorsanız zaten son görünümde neler yapılması gerektiğini ekranda görüyorsunuz. Rengini, ışık gölge yönünü size ekranda yansıtılmaktadır. Yapmanız gereken yerlere müdahale edebilirsiniz. Grafik formatlarda kullanabilecekleriniz;

  • Vektör Grafik
  • Raster Grafik
Tişört Baskı Zamanı

Çizimleriniz elinizde şimdi tişört baskı zamanında. Baskı yapacağınız tişörtün kalitesi kesinlikle %100 pamuklu olmalıdır. Ve birinci sınıf penye olmalıdır. Tişört kalıpları yumuşak olmalı, terletmeyen veya teri emen bir pamuklu kumaş özelliğine sahip olmalıdır. Tişört baskı dosyasının çözünürlüğü DPI yani inç başına nokta sayısı demek. Yazdırılacak olan bir inçteki nokta sayısı ne kadar çok olursa baskı kalitesi aynı oranda artacak ve görünüm en yüksek kalitede olacaktır kendi tasarımlarınızda önerilen 300 dpi olarak çalışmanızdır. Ve kaydedip mutlaka yedek çıktı almayı ihmal etmemelisiniz.

Tasarımlarınızı kendi oluşturduğunuz bir mağazadan satışa sunabilirsiniz. Dilerseniz diğer mağazalarla iletişime geçerek onlarla ortak olup kazanacağınız her bir üründen % oranında kar edebilirsiniz.

Kendi Tişörtünü Tasarlayanlar Nasıl Para Kazanıyor?

Dilerseniz tasarım tişörtlerinizi kendi sosyal medya hesaplarından tanıtabilir sipariş elde edebilirsiniz. Mağaza ile ortak bir çalışma gerçekleştirecek iseniz mağaza linkini her yerde paylaşmalısınız. Kendi reklamınızı kendiniz yapabilirsiniz. Yapacağınız tek şey tasarım tişörtlerinizin resimlerini sayfanızda sergileme hepsi bu kadar kolay. Ancak hesaplarınızı sık sık kontrol etmeyi unutmamalısınız.

Yaptığınız tişört baskı çalışmalarınızı çevrenize de hediye ederek reklam alanınızı genişletebilirsiniz. Hediyelerin dönüşleri olumlu bir şekilde olacaktır. Bu sırada geri planda da yedek tasarımlarınız ve çalışmalarınızı mutlaka bulunmalıdır. Zor durumda kalmamalısınız. Mutlaka arka planda yeteri miktarda tişört baskı tasarımlarınızı bekletmelisiniz. Bir anda siparişleriniz üst üste geldiğinde yetişememe olanağınız olabilir. Örnek tasarımlarınızdan birer adet yedek olarak bulundurarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu