Gündemİnternetten Para Kazanma

Müzik Dinleyerek Para Kazanmak

Müzik dinleyerek para kazanmak artık mümkün! Ne kadar güzel geliyor Hem müzik dinleyecek hem de para kazanacaksınız. Belki de bu, internette para kazanmanın en ilginç yollarından biridir.
İlk duyduğumda şaşırmıştım. Çünkü dinlediğimiz müziğin parasını genellikle ödedik. Spotify, Deezer gibi uygulamaları bilirsiniz. Bu uygulamaların çoğunu kullanmak için ödeme yapmanız gerekiyor. YouTube bile şimdi premium üyeliği başlattı.
Tüm uygulamalarda müzik dinlerken şarkı dinleyerek para nasıl kazanılır ?

Müzik evreninde çıkan kalan şarkıların sayısı popülerlik açısından oldukça etkili. Sanatçılar, popülerliklerini korumak ve yeni şarkılarını duyurmak istedikleri için şarkılarını bazı sitelere yüklüyor.

Siteler ayrıca bazı kullanıcılardan şarkı çalmaları için dinleme başına ücret almaktadır. Böylece kazan-kazan taktiklerini uyguluyorlar. Burada müzik dinleyicisi olarak para kazanabilirsiniz.

Bazı insanlar bu işe inanmayabilir ve ısrarla müzik dinleyerek para kazanıp kazanmama sorusunu sorabilir . Bu kişiler için aşağıda gerekli açıklamaları yaptım ve müzik dinleyerek para kazanabileceğiniz siteleri sundum.

Müzik Dinleyerek Para Kazanmak

Gelen iş müzik dinleyerek para kazanma, ben yukarıda da belirtildiği gibi, sadece dinleme yoluyla para kazanabilirsiniz.

Bunun dışında şarkıyı ilk kez yapan sanatçıların şarkılarını dinledikten sonra inceleyebilirsiniz. Yani değerlendirmek için yorum yapabilirsiniz. Böylece şarkılar hem dinlenir hem de yorumlanır.

Siz de şarkı yaparsanız, çok dinlenmek için bu yolu seçebilirsiniz. Ama konudan sapmamak için burada şarkıları dinleyerek para kazanmaktan bahsedeceğim .

Müzik dinleyerek para kazanmak için bu işi veren siteleri belirlemeniz gerekiyor. Elbette bu sitelerin ne kadar güvenilir olduğuna da bakmalısınız. Çünkü bu işi yapan ve sonra kapanan birçok site var.

Bu sitelerden para alamayanlar da olduğu için güvenilir siteler bulmanızı tavsiye ederim. Aşağıda sizler için bulduğum müzikleri dinleyerek para kazandıran siteler de vereceğim.

Müzik Dinleyerek Para Kazandıran Siteler

Aşağıda size vereceğim siteler köklü ve güvenilir sitelerdir. Ama yine de araştırmanızı tavsiye ederim. Çünkü bunu buradan yapmanı buradan söyleyemem. Ben sadece tavsiye veriyorum.

Bu yüzden aşağıdaki siteler hakkında araştırma yaptığımda forumlardaki yorumları da görüyorum.

1. Müzik Xray ile Para Kazanın

Music Xray, 2009 yılından beri müzik sektöründe hizmet vermektedir. Şarkı dinleyerek para kazanmak isteyenlerin çoğu bu site ile çalışmaktadır.

Bu şirketten para kazanmak istiyorsanız yapmanız gereken çok basit. Öncelikle tabii ki siteye üye olmanız gerekiyor. Üye olurken müzik dinleyicisi olarak üye olacaksınız. Ayrıca kaydolurken dinlediğiniz müzik tarzlarını seçmeniz istenecektir. O bölümü doğru seçmenizi öneririm.

Üye olduktan sonra Taraftar Eşleştirme gelir modeli aktif hale gelecektir. Hiç duymadığınız şarkılara ve gruplara rastlayabilirsiniz. Onları dinlemeniz ve değerlendirmeniz istenecektir.

Peki ne zaman para kazanmaya başlayacaksın? Üyeliğiniz onaylandığında, Music Xray size e-posta yoluyla kazanma fırsatları gönderecektir. Postaya girecek, karşılaştığınız şarkıları dinleyecek ve yorum yapacaksınız.

Dinlenen şarkılardan şarkı başına 0.10 $ kazanacaksınız . Paranızı çekmek için 20 dolar biriktirmelisiniz. Ayrıca yaklaşık 200 şarkı da yapıyor. Doların 5,70 TL olduğunu hesaplarsak yani 200 şarkıda 115 TL kazanacaksınız.

Bu, müzik dinlemek ve para kazanmak için en iyi site olabilir . Onu onun için ilk sıraya koydum.

2. Research.fm ile Para Kazanmak

Research.fm başka bir müzik kazanç sitesidir. Bu sitenin mantığı biraz farklı. Biraz daha pazar araştırması yapmayı amaçlayan bir site.

Nasıl? aşağıdaki gibi; şarkıları kullanıcılarına iletiyorlar, dinlemelerini ve değerlendirmelerini istiyorlar. Değerlendirmeler sonucunda şarkıya öncelik verip vermeyeceğine ve hangi gruplarla çalışacağına karar verirler.

Özellikle kullanıcılara gönderdikleri müziğin objektif olarak değerlendirilmesi için uyarıyorlar. Çünkü en doğru sonuca varmaya çalışıyorlar. Ne de olsa bir yatırım yapıyorlar ve başarılı olmak istiyorlar.

Bu sistemle para kazanmak istiyorsanız akıllı telefonunuza, androidinize veya IOS’a Research.fm uygulamasını indirmelisiniz.

İndirdikten sonra, sisteme kayıt olmanız ve size gönderilen kısa şarkıları dinlemeye başlamanız gerekir.

Uygulama, şarkı size gönderildiğinde bildirim gönderecektir. Dinleyebileceğiniz ve değerlendirebileceğiniz şarkılara bildirimlere tıklayarak gidebilirsiniz.

Müziği dinledikten ve değerlendirdikten sonra kazandığınız puanlar birikecek ve bu puanlar karşılığında firma size bir Amazon hediye kartı verecektir . Bu kart ile istediğiniz ürünü Amazon’dan satın alabileceksiniz.

3. Welocalize ile Müzik Dinleyerek Para Kazanmak

Müzik dinleyerek para kazanmak istiyorsanız, Welocalize’a abone olabilirsiniz. Bu sitedeki şarkıları çevirerek de para kazanabilirsiniz.
Şarkıları dinleyerek değerlendirmeniz isteniyor. Siteye üye olduktan sonra size ilgi alanlarınıza göre müzik gönderiliyor ve bu müzikleri dinliyorsunuz. Sonra değerlendirir ve para kazanmaya başlarsınız.

Sitenin bir diğer özelliği de uluslararası olması ve dolayısıyla çeviri çalışmalarıdır. Yabancı diliniz varsa, bu siteye girebilir ve şarkıları bir dilden diğerine çevirebilirsiniz. Bu çevirilerde şarkı başına yaklaşık 4 $ kazanabilirsiniz.

Aslında bu sayı iyi bir sayıdır. Elbette şarkıları çevirmek için yeterli dili bilmeniz gerekir.

Welocalize sitesinde çalışmaya başlamak istiyorsanız, detaylar

4. Hit Predictor ile Para Kazanın

Müzik dinleyerek para kazanmak isteyenlerin kullanabileceği bir diğer site Hit Predictor’dur. Bu site, müziği ve dinleyicileri çeken bir platformdur.

Şarkılarını sevdirmek ve daha çok dinletmek isteyen müzisyenler bu siteyi daha çok tercih ediyor. Elbette müziklerini bu platforma yükledikten sonra yayınlanmak için bir ücret ödüyorlar. Ücretler de dinleme sayısına göre değişmektedir.

Siteye üye olan kullanıcılar bu müzikleri dinleyerek para kazanabilirler. Kullanıcıların müzik dinlemesi ve yorum yapması bekleniyor.

Kullanıcılar ya siteden kazanılan para çekmek veya bir satın alabilirsiniz hediye gelen hediye mağazasına sitesinde.

Müzik dileyerek para kazandıran siteler arıyorsanız, bu siteyi tercih edebilirsiniz.

5. RadioEarn ile Para Kazanmak

Müzik dinleyerek para kazanan RadioEarn yukarıda bahsettiğim sitelere göre farklı fırsatlar sunuyor.

Sitede iki tür para kazanma yöntemi vardır. Bunlardan biri düzenli bir dinleyici olarak para kazanmak, ikincisi ise web sitesi sahibi olarak para kazanmak.

Dinleyici olarak para kazanmak şu şekildedir; Siteye girip üye olduktan sonra karşınıza çıkan radyo kanallarına giriyor ve dinliyorsunuz. Burada dinlediğiniz her 15 dakikalık birim için puan alırsınız.

Web sitesine veya mobil uygulamaya girerek şarkıları dinleyerek kolayca para kazanabilirsiniz.

Bir web sitesi sahibi olarak para kazanma, RadioEarn tarafından size verilen kodlar eklenerek yapılır. RadioEarn size bir API numarası verir ve siz bunu sitenize entegre edersiniz. Bu sayede sitenize radyo eklenir ve sitenize giren ve bu radyoyu dinleyenlerden para kazanırsınız.

Sitede 1 ay sonra biriktirdiğiniz puanlar üzerinden Bitcoin veya Paypal ile ödeme alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu