BilgisayarGündemMobil

Ücretsiz Fake Numara Alma | 2022

Ücretsiz olarak kullanmak için fake numara alma yolları mı arıyorsunuz? İster iş ister kişisel için olsun, birkaç uygulama ile fake numara alabilirsiniz. Örneğin Tinder’da ilk buluşmaları ayarlamak için kullanabileceğiniz ikinci bir telefon numarası, bu anlamda faydalı olabilir. Çünkü ilk etapta asıl telefon numaranızı vermek istemeyebilirsiniz, ki bu da oldukça normal.

Fake numaralar, bir anlamda iki hat sahibiymiş gibi olmanızı sağlar. Ücretsiz bir fake numara elde etmek için kullanabileceğiniz bazı uygulamalar bulunmaktadır. Şimdi bunların neler olduğuna bir bakalım.

Ücretsiz Fake Numara Alma Uygulamaları

Google Voice

Google Voice, 2009’dan beri kullanıcılarının hizmetine sunulan ancak Google’ın diğer bazı uygulamaları ve web siteleri kadar güncel olmayan bir uygulamasıdır. Yine de iPhone veya Android telefonunuza Google Voice aracılığıyla bir numara atayabilirsiniz.

Google Voice’a kayıt olmak istediğinizde, öncelikle ABD merkezli bir telefon numarası ile kayıt yapmanız istenecek. Bunu yapmadan evvel bir VPN uygulaması veya eklentisi ile bulunduğunuz konumu ABD olarak ayarlamanız gerekecek. Bu şekilde Google, konumunuzu ABD olarak görmüş olacak ve işleminizi başarıyla gerçekleştirmiş olacaksınız. Aksi takdirde “Google Voice şu anda ülkenizde kullanılamıyor.” hatası alırsınız.

Bunu gerçekleştirdikten sonra Google Voice fake numara alma işlemi için izlemeniz gereken adımlar şunlar:

  • İlk olarak Google Voice’un web sitesini ziyaret edin.
  • Ardından ‘Kişisel Kullanım‘ın (For Personel Use) üzerine tıklayın ve çıkan menüden Web seçeneğini tercih edin.
  • Sonraki adımda Gmail hesabınızla Google’a giriş yapın.
  • Giriş yaptıktan sonra şehir veya alan kodu girmeniz istenecek. Buradan herhangi bir şehir seçip çıkan listeden ücretsiz Google Voice numarasını seçin.
  • Ardından Google’dan 6 haneli doğrulama kodu almak için bir telefon numarası sağlamanız istenecek.
  • Bunun için TextNow adlı uygulamayı (Android | iOS) telefonunuza yükleyerek bir numara alabilirsiniz.
  • Elde ettiğiniz telefon numarasını Google’ın istediği kısma ekleyin ve Kod gönder‘e (Send code) dokunun.
  • Google, bu aşamadan sonra size bir kod göndermiş olmalı. O kodu Google Voice’a girin ve doğrulama işlemini sonlandırın.
Textfree

Android telefonunuza veya iPhone’a ücretsiz fake numara almanızı sağlayan bir uygulamadır. Bu uygulamayı yükledikten sonra ücretsiz olarak sınırsız mesajlaşabilir, ayda 60 dakika sesli arama sağlayan ikinci bir numaraya sahip olabilirsiniz. Reklamlar biraz rahatsız edici olsa da Textfree’yi reklamsız olacak şekilde kullanabilirsiniz. Bir de 1,99 dolar ücret karşılığında 100 dakika ek konuşma süre satın alabilirsiniz.

Reklam tabanlı hizmeti kullanmaya karar verdiğinizde numaranızı düzenli olarak kullanmanız gerektiğini, aksi takdirde erişiminizi kaybedeceğinizi ve yeni bir numarayla yeniden kaydolmanız gerektiğini unutmayın. Uygulamayı Android veya iPhone’unuza yüklemek için şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Dingtone

Kullanırken kesintiye uğratabilen uygulama içi reklamlara tahammül edebilirseniz, Dingtone’dan sınırsız sesli arama ve mesaj atma özelliklerini içeren ücretsiz bir fake telefon numarası alabilirsiniz. Ayrıca uygulamayı düzenli olarak kullanmamanız durumunda numaranızı kaydetme ihtimaliniz de bulunuyor. Bununla birlikte uluslararası aramalar yapmak için Dingtone kredileri satın alabilir, uygulama içinde reklam izleyerek veya diğer kullanıcıları uygulamaya yönlendirerek ücretsiz kredi kazanabilirsiniz. Ardından bu ücretsiz kredileri uygulama içi satın alımlar için kullanabilirsiniz.

TextMe

Eskiden FreeTone olarak bilinen TextMe, ücretsiz olarak fake numarası alabilmenizi sağlayan bir başka uygulamadır. Textfree ve Google Voice gibi Text Me de yalnızca ABD ve Kanada’da mesaj atmanıza ve sesli arama yapmanıza izin verir. Fakat Google Voice için de belirttiğimiz üzere bir VPN uygulaması veya eklentisi ile konumunuzu ABD yaparak TextMe’yi kullanabilirsiniz. Uygulama içi reklamlar biraz can sıkıcı olsa da, hiçbir zaman abonelik ücreti ödemeden kalıcı bir numara istiyorsanız oldukça iyi bir seçenektir.

Flyp

Flyp, tamamen ücretsiz olmamakla birlikte yalnızca yedi gün boyunca ücretsiz olarak kullanabileceğiniz fake numara sunar. Bu numaraya acilen ve sınırlı bir zaman için ihtiyacınız varsa, bu seçeneği tercih edebilirsiniz.

Eğer ücretli sürümünü kullanmak isterseniz, ayda 8 dolar karşılığında 5 numaraya kadar ücretsiz kullanım hakkı elde etmiş olursunuz. Uygulamayı Android ve iOS cihazınıza yüklemek için şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu