Gündemİnternetten Para Kazanma

Udemy ile nasıl para kazanılır?

Çevrimiçi eğitim pazarı patlama yaşıyor. Bu, bundan nasıl yararlanacağını bilen ve aynı zamanda diğer insanların geçimine veya daha iyi bir yaşam sürmesine bilgisiyle yardımcı olmayı hedefleyen biri için harika bir iş fırsatı olduğu anlamına gelir. Aslında, öğretebileceğinizi ve başkalarına değer katacağını bildiğiniz uzmanlık bilgisine sahipseniz, çevrimiçi bir kurs oluşturabilir ve bundan çevrimiçi para kazanabilirsiniz.

Peki nasıl?

Yapmanız gereken ilk şey, derste öğreteceğiniz bir konu bulmaktır. İsterseniz, beğendiğiniz mevcut bir çevrimiçi kursu seçebilir ve ne öğrettiklerini belirleyebilir ve ardından aynı konuda kendi kursunuzu oluşturabilirsiniz. Ancak bunun için konu hakkında bilgi sahibi olmanız ve online derslerin nasıl üretileceği hakkında bilgi sahibi olmanız gerekecektir. Alternatif olarak, sıfırdan başlayabilir ve başlangıçtan beri orjinalliğiyle öne çıkacak benzersiz bir şey yaratabilirsiniz.

Kursunuzun konusuna karar verip o konuyla alakalı her şeyi öğrendikten sonra, bir isim düşünmeli ve kursta ne öğretileceğine dair kısa bir taslak oluşturmalısınız. Ayrıca kurs hakkında daha fazla bilgi sağlamak ve daha fazla öğrenci çekmek için tanıtım aracı olarak hizmetinizi tanımlayan ücretsiz bir tanıtım videosu oluşturabilirsiniz.

Bir sonraki adım, web sitenizi kurmak ve kursunuz için içerik oluşturmaya başlamaktır. Dersler ve alt dersler geliştirmeniz ve ardından hepsini içerikle doldurmanız gerekecek. Bu noktada, kursunuza trafik çekmek için kursunuzun reklamını sosyal medyada ve bilindik mecralarda yapmaya başlayabilirsiniz.

 

Her şey hazır olduğunda

Her şey hazır olduğunda, kursunuza kayıt açabilirsiniz. Bu genellikle sizin için kursu barındıran harici bir web sitesi (Udemy gibi) tarafından gerçekleştirilir. Ancak, Membergate gibi bir yazılım kullanarak üyelik sitesi kurarak kendiniz de yapabilirsiniz. Yinde Udemy gibi platformların kitle edinmek gibi konularda size sunacağı faydaların karşısında aldığı komisyonların çok küçük olduğunu belirtmekte fayda var. Ayrıca Udemy kitlenize online sertfikalar vermenizi sağlayan ve kitlenizle birebir irtibatta kalmanızı sağlayan eşsiz sistemler sunar. Udemy bu güne bu gün Dünya çapında en sık kullanılan online eğitim satış platformlarındandır. Bu yüzden 0’dan bir web sitesi kurup web sitesinde satış yapmanın Udemy üzerinden satış yapmaktan kat ve kat zor olabileceğini unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu