BilgisayarGündemİnternetten Para KazanmaMobilSosyal Medya

WhatsApp ile Para Kazanma Yöntemleri

WhatsApp, kullanıcılarına gelirlerini artırma şansı veren çok yönlü bir platform olarak hızla ilerliyor. Uygulamanın kendisi prensip olarak reklamlara ya da ticari işlemlere izin vermiyor. Buna rağmen, bu alanda belli miktarlarda para kazanmanın da yolları var. Bir hesap oluşturduktan sonra kendi küçük işletmenizin tanıtımını yapabilirsiniz. Daha büyük kapsamlı şirketler için tavsiye pazarlaması yapabilirsiniz. Ya da profesyonel yaşamınızın diğer yönlerini tek bir merkezden yönetebilirsiniz.

Hizmetlerinize Doğrudan Teklif Verin

WhatsApp’ı dünyaya başkalarına fayda sağlayacağını düşündüğünüz özel bir ürün, beceri veya fırsattan bahsetmek için kullanın. Çeşitli kişilerin ihtiyaçlarını tek tek ele alırken tek seferde hepsine yayın mesajı göndermeniz yeterlidir.

-Promosyon grafikleri, videolar ve diğer çeşitli medyaları göndermek için WhatsApp uygulamasının dosya paylaşım özelliklerini kullanın.

-Sadece WhatsApp kişilerinizin belirli bir grubu için kullanılabilen posta listesi oluşturun.

Web Sitenize Bağlantı Verin

Sadece bir çim bakımı işletmesi yaptığınızı veya kişisel eğitim sunduğunuzu belirtmek yerine, kişilerinizin kendileri için neler sunacağınızı görmelerine izin verin. Basit bir bağlantının görüntülenmesi profesyonel girişimleriniz hakkında söz sahibi olmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca bu yolla ilgiyi de üzerinize çekebilirsiniz.

-Web sitenize ve sosyal medya profilinize bağlantılı iletileriniz için özel bir imza oluşturun.

Bir E-konferans Veya Seminere Ev Sahipliği Yapın

WhatsApp’ın grup görüntülü görüşme özelliğini kullanarak fikirlerinizi daha büyük çapta ifade edin. Kullanıcılar bunu ayarladıklarında, sizi gerçek zamanlı olarak görebilir veya duyabilirler.

Ayrıcalıkları izlemek için küçük bir giriş ücreti alabilirsiniz veya yalnızca belirli bir gruba katılmak için ödeme yapanlara yayını erişilebilir hale getirebilirsiniz.

İdeal olarak, özel bilgiler sunabilmelisiniz.

Birden fazla bölümde seminer düzenlemek ve daha geniş bir kitleye katılma şansı vermek, karınızı katlayabilir.

Canlı Müşteri Desteği Sağlayın

WhatsApp kişiden kişiye formatı, soruları ve çeşitli endişeleri özel olarak ulaştırmak için çok uygundur.

Müşteriler WhatsApp’ta metinler oluşturabilir, hatalı ürün görüntülerini paylaşabilirler ya da canlı bir temsilciyle görüntülü sohbet edebilirler.

Soruları kendiniz yanıtlayın. Ya da bir iş arkadaşınızın veya çalışanınızın işinizin destek yazışma görevlerini yönetmesini organize edin.

WhatsApp ile iletişim, Facebook ve Twitter gibi programlardan daha akıcıdır. Burada yorumlar günde birkaç kez ele alınabilir.

Daha Büyük Bir Şirket Adına Reklam Verin

Bazı şirketler, yeni başvuran müşterilere mütevazı nakit ödüller vermek için çeşitli politikalar izlerler. İnternette bu tür ağızdan konuşma pazarlaması, doğrudan mesajlaşma yoluyla referanslar sağlamayı, kullanıcıların sponsorlu reklamları tıklamalarını ve özel tekliflere, etkinliklere bağlantı göndermelerini sağlayabilir.

Onlarla mesajlaşarak ve sponsorlu tanıtım içeriğinin WhatsApp’taki yayınlarda paylaşılmasını önererek restoranlar, perakende üst düzey yöneticileri ve otel zincirleri gibi önde gelen şirketlerle iş birliği yapma fırsatları bulabilirsiniz.

İtici olmamak için özen gösterin.

Güçlü reklamcılık çabaları takdirle karşılanmaz ve hatta rapor edilmenize yol açabilir.

Reklam geliri oluşturun. Uygulamanın kendisi reklamlara izin vermemesine rağmen, doğrudan mesajlaşma yoluyla bağlantılarınızı paylaşmanızı engelleyen hiçbir şey yoktur.

Web siteniz veya ortak çalışmakta olduğunuz başka bir şirket ücretli reklamlarla destekleniyorsa bir URL bırakın ve kişilerinizi bu bağlantıyı kontrol etmesi için teşvik edin. Birisi sayfayı her açtığında küçük bir miktar para kazanırsınız.

Bağlantı spamını minimumda tutun.

Yerel Haberlere Katkıda Bulunun

WhatsApp yayınlarına devam etmek için haber ağlarından ve benzersiz multi medya içerikli diğer yayınlarından gelen çağrıları açmaya özen gösterin. Diğer insanlar, yüksek kalitede fotoğraflar, ses efektleri ve önemli son dakika haberlerinin video çekimlerini seyretmek için para ödemeye istekli olabilirler. İyi bir veriniz olduğunda doğrudan bu uygulama aracılığıyla ilgili kanallara gönderebilirsiniz.

Haber değeri taşıyabileceğini düşündüğünüz heyecan verici sıra dışı olayları yakalamaya hazır olun.

Erişiminizi Genişletin

Rehberinize ekleyebildiğiniz kadar kişi ekleyin. Başlangıç için tüm kişilerinizi telefonunuzdan içe aktarın. Bundan sonra iş bağlantılarınızı, arkadaşlarınızı, onların arkadaşlarını, diğer tanıdıkları vs. ekleyip arama sahanızı genişletebilirsiniz.

Para kazanma fırsatlarını çoğaltmak için, mümkün olduğu kadar çok sayıda insanın dikkatini çekin. Profesyonel ağınızı genişletebilmeniz için yakın arkadaşlarınızı ve iş ortaklarınızı uygulamayı kullanmaya başlamaları için teşvik edin.

Özel Olarak İlgilenen Kitlelere Hedefleyin

Artık hedef kitleniz hazır olduğu için hizmetlerinizle en çok kimin ilgileneceğini kestirebilirsiniz. Hikâye akışınızın içeriğini bu kişilerin dikkatini çekmek için kişiselleştirin veya onlarla kişisel iletişim kurun.

Örneğin, sporcuların beslenme takviyeleri istemeleri daha olasıdır. Yeni anneler ise zamanın nasıl yönetileceği ile ilgili bir seminer dinlemeyi tercih edebilir.

Potansiyel müşterileri, sosyal medya profillerinde listelenen etkinlik ve ilgi alanlarına göre analiz edin.

Özel Gruplar Oluşturun

WhatsApp’ın en kullanışlı özelliklerinden biri, bazı ortak ilgi alanlarına veya sınıflandırmaya dayalı olarak kapalı kullanıcı oluşturma becerisidir. İyi yapılandırılmış bir grup, marka bilinirliğine ve promosyonlarınıza duyarlı kalacağınızı garanti edebileceğiniz bir irtibat havuzu görebilir.

Diğer Sosyal Medya Platformlarında Çapraz Tanıtım Yapın

WhatsApp henüz Facebook, Twitter ve İnstagram gibi uygulamaların görünürlüğüne sahip değildir.

Kişilerinizi WhatsApp Uygulamanıza yönlendirin.

Facebook, Messenger veya Snapchati diğer insanlarla birebir chat yapmak için alternatif olarak kullanın.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu