Gündemİnternetten Para KazanmaSosyal Medya

7 ADIMDA TİKTOKER OLMA VE PARA KAZANMA

TikTok, sosyal medya kullanıcıları tarafından en fazla tercih edilen sosyal medya platformlarından birisidir. Hem Türkiye’de hem dünyada milyonlarca kişi tarafından aktif olarak kullanılan TikTok, pek çok kişinin de düzenli gelir kazanmasına fayda sağlıyor. TikTok aracılığıyla ciddi gelirler elde eden çok sayıda fenomen de bulunmaktadır. TikTok, tamamen ücretsiz bir uygulama olmasından ötürü isteyen herkes özgürce bu siteye video yükleyebiliyor. Yine canlı yayın açma özelliği de olan TikTok, fenomen haline gelen hesaplara belli faktörlere bağlı olarak da para kazandırabiliyor. Sizler de kaliteli içerikler üreterek çok yüksek takipçi sayılarına ulaşabilir hatta düzenli gelir bile elde edebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey TikTok üzerinden yeni bir hesap kurmak.. İşte nasıl tiktoker olunur ve tiktokdan nasıl para kazanılır gibi soruların cevaplarını verdiğimiz yazımız..

1- Kendi Özgün İçeriğinizi Üretin

Siteye sadece video yükleyebildiğinizi ve canlı yayın açabildiğinizi unutmayın. TikTok uygulamasının algoritması gereğince bu ikisi arasında seçim yaparak hesabınızı hızlı bir şekilde yükselmeniz gerekiyor. Unutmayın ki ilk başlarda hesabınızı görecek hiç kimse olmayacaktır. Bunun için en özgün videoları üretmelisiniz. TikTok algoritması o kadar gelişmiştir ki siz kaliteli ve özgün içerik ürettiğiniz sürece zaten keşfet kısmına kolaylıkla çıkacaksınız. Bu kadar gelişmiş algoritmaya sahip olan bu uygulama içerisinde herkesi eşit olarak düşünebilirsiniz. İçeriklerinizi tamamen doğal, kaliteli ve özgün olacak şekilde üretmelisiniz. Günlük TikTok’a yüklenen video sayısının da milyonlarca olduğunu bilmelisiniz. Bu kadar video arasından sıyrılıp kullanıcıların keşfet kısmına düşebilmeniz için oldukça iyi iş yapmanız gerekmektedir.

2- Sevdiğiniz Tarzda Videolar Çekin

Listenin en önemli maddelerinden birisi kesinlikle bu. TikToker olmak istiyorsanız belli başlı kuralları bilmeniz gerekmekte. TikTok’a yüklediğiniz videoların, önceden çok fazla kişi tarafından çekildiğini unutmayınız. Bundan dolayı çektiğiniz videolar, sizden önce çekilen videolardan farklı olmalıdır ki sizin videolarınızın bir değeri olsun. Bunun için de kesinlikle gerçek hayatta ne yapmaktan hoşlanıyorsanız o tarz videolar çekmelisiniz. Örneğin gerçek hayatta dans etmekten çok mu keyif alıyorsunuz, dans etme videoları üretin. Ya da motor sürmeye bayılıyor ve motor hakkında tüm bilgileri yalayıp yutmuş bir usta olduğunuzu mu düşünüyorsunuz, bunun hakkında videolar üretin. Üretip TikTok’a yüklediğiniz videoları gören kişiler; hem sizin büyük tecrübenizi görecek hem de sizi oldukça sevecektir. Her gün daha fazla tanınacak ve çok daha fazla takipçi sayılarına ulaşabileceksiniz.

3- TikTok Akımlarına Katılın

TikTok’da en çok tutan videolar genellikle akım videoları oluyor. Haftalık veya aylık olarak uygulama içerisinde belirli türlerde akımlar çıkmaktadır. Bu akımları bazen kullanıcılar çıkarıyor, bazen ise tamamen site tarafından ortaya atılıyor. Bu tarz akımlara katılarak keşfete çıkma ihtimalinizi çok daha fazla arttırabilirsiniz. TikTok akımlarına katılarak normalden çok daha fazla izlenmelere sahip olabilir ve takipçi sayınızı daha hızlı bir şekilde arttırabilirsiniz. Videolarınızı ne kadar fazla kişi görürse, takipçi kazanma ihtimaliniz de o kadar artacaktır.

4- Düzenli ve Planlı Olun

Gerçek hayatta nasıl her şeyi planlı ve düzenli bir şekilde yapıyorsanız, bu uygulama içerisinde de o şekilde davranmanız gerekmektedir. İşlerinizi düzenli bir şekilde yaparsanız hiçbir videonuz aksamayacak ve profiliniz çok daha taze görünecektir. Örneğin bir gün video yüklediniz, daha sonrasında bir hafta boyunca video yüklemediniz ve sonrasında tekrar video yüklediniz. Bunu yapmanız sonucunda profiliniz o kadar fazla eksiye düşecektir ki algoritmada yer bile edinemeyeceksiniz. Maksimum 2 günde bir video yükleyerek profilinizi her daim canlı tutmalısınız. TikTok’un her saat canlı bir uygulama olduğunu unutmayınız. Bunun için de sizlere şöyle bir tavsiyemiz var. Her gün aynı saatte videolar üreterek takipçilerinizi gerçek birer takipçi haline getirebilirsiniz. Hep aynı saatte video yüklemeniz sonucunda bir zaman sonra takipçileriniz bu duruma alışacak ve sonraki günlerde siz daha video yüklemeden profilinizi ziyaret etmeye başlayacaklar. Ayrıca yüksek takipçili hesaplara dikkat etmelisiniz. Onların video yüklediği saatlerde videolar yüklerseniz, normalden daha arka planda kalacaksınız.

5- Hesabınızı Sık Sık Analiz Edin

Profilinizin istatistiklerini sürekli olarak takip etmelisiniz. Bunu direkt TikTok üzerinden de yapabilirsiniz. Profilinize girerek videolarınızın izlenme sayılarını, beğeni sayılarını, yorum sayılarını analiz etmelisiniz. Bunları otomatik yapan çeşitli uygulamalar da mevcut. Yine bu uygulamaları kullanarak hesabınızı daha detaylı analizlere sahip olabilirsiniz. İstatistiklerinizin her geçen gün iyiye gitmesini istiyorsanız yapabileceğiniz en kaliteli videoları yapmalısınız.

6- Rakip Hesapları Da Kontrol Edin

Sadece kendi hesabınızı değil, aynı kategoride bulunan rakip hesapları ve yüksek takipçiye sahip hesapları da takip etmelisiniz. Özellikle çok yüksek takipçili fenomenlerin ne tür videolar çektiğini iyice kavrayarak onlardan taktikler koparabilirsiniz. Rakiplerinizde bulunan iyi özellikleri kendinizde toplayarak kendinizi daha hızlı bir şekilde geliştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra az takipçiye sahip fakat kaliteli içerik üreten hesapları da takip ederek onlardan da tüyolar kapabilirsiniz. İnsanların rakiplerinizi neden daha fazla sevdiğini anlayarak kendinizi daha iyi hale getirmeye çalışmalısınız.

7- TikTok’dan Nasıl Para Kazanılır?

TikTok’da para kazanabilmek için iyi bir profile ihtiyacınız vardır. Çok kaliteli ve özgün videolar üreterek profilinizi iyice güçlendirmeniz gerekmektedir. Bu sayede reklamverenlerin gözüne çarpabilirsiniz. İş birlikleri ve markalardan gelen reklam çekimleri sayesinde güzel bir gelir elde edebilirsiniz. TikTok’dan para kazanmanın bir başka yolu ise canlı yayın açmaktır. Canlı yayında insanları sürekli aktif tutmalısınız. Sizi seven takipçileriniz size bağışlarda bulunacaktır. Aldığınız bağışları gerçek paraya dönüştürebilir ve bu şekilde de para kazanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu