GündemHaberMobil

Instagram Platformunda Yeni Yasak Dönemi

Merhaba değerli Sibercell takipçileri bugün sizlere dünya devine dönüşmüş Instagram platformunun getirmiş olduğu yeni yasakları anlatacağız.

Sosyal medya uygulaması Instagram bundan böyle 18 yaşının altındaki kullanıcılarına sağlıksız zayıflama ve estetik reklamlarını göstermeyecek.

Reklamlar Kısıtlanacak

Geçtiğimiz günlerde birçok tartışmanın odak noktası olan kilo verme ürünlerinin reklamları hala tartışmaları sürdürürken, Instagram‘dan resmi bir karar geldi. Platform, 18 yaşın altındaki kişilerin, tartışmalı bir influencer pazarlaması hedefi olmaması için kilo verme ürünlerini yada estetik ameliyat türlerini tanıtan yayınları görmelerini engelleyecek.

Yeni düzenleme ile bazı durumlarda gönderiler bile kaldırılabilecek. Bir gönderi belirli diyet veya kilo verme ürünleriyle ilgili mucizevi bir iddiada bulunuyorsa ve bir indirim kodu gibi ticari bir teklifle bağlantılıysa tümüyle gönderi kaldırılacak. Bu gönderilerin kaldırılması ile beraber gençlerin bu tarz zararlı, fayda sağlamayan ve sağlıksız ürünler kullanmak istemesi engellenecek.

Kaynak: Instagram

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı
Advertisment ad adsense adlogger