BilgisayarGündemHaberNasıl Yapılır?Oyun

Bilgisayarın Oyun Perfonmansını Arttırma Yöntemleri

Oyuncular için tasarlanan dizüstü bilgisayar tipleri genel olarak aynı fiyata satılan masaüstü bilgisayarların performansına sahip değildir. Ancak kullanıcılar tarafından yapılması gereken bazı hamlelerden sonra performansın eskiye nazaran daha iyi bir hale getirilmesi sağlanabilir.

Bilgisayarı Temiz Tutmaya Çalışın
Bilgisayarda oyun performansını daha iyi bir seviyeye getirmek için bilgisayarı temiz tutmak önemli bir konudur. Düzenli olarak toz ve kir gibi konular gündeme getirilerek bilgisayarı bunlardan uzak tutmak iyi bir sonuç almaya neden olabilir. Tozlar bilgisayarın hava akımının azalmasına neden olacağından dolayı, daha fazla ısınmasına yol açacaktır. Sonuç alarak ısınan bilgisayarda da performans bakımından bazı düşüşlerin görülmesi normaldir. Bu nedenle diğer işlemlerden önce bilgisayarın fiziksel anlamda temizliğinin yapılması doğru bir tercih olacaktır.

Sürücüleri Güncelleştirin
Linux, Windows veya Mac OS işletim sistemine sahip olan bilgisayarların tümü temel olarak aynı donanıma sahip durumdadır. İşletim sistemi fark etmeden aygıt sürücülerinin düzenli olarak güncelleştirilmesi gerekir. Buna ek olarak grafik kartı sürücülerinin de oynadığınız oyunun performansına önemli şekilde etki edebileceğini unutmamanız gerekir. Bu nedenle grafik kartının güncel olup olmamasını sürekli olarak kontrol etmeniz gerekecektir.

Güç Ayarlarını Ayarlayın
Dizüstü bilgisayar türleri, batarya ömrünü korumak adına tasarruf modunda çalışırlar. Bu durumu düzelterek bilgisayardan almış olduğunuz performansın biraz daha artmasına neden olabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey ise sistem>güç ve uyku>güç ayarlarını takip ederek, bilgisayar performansı için yüksek performans seçeneğini seçmektir. Yine aynı konum üzerinden istediğiniz her an bilgisayar performans ayarını değiştirebilme hakkına sahip olmuş olursunuz.

Windows 10 İçin Oyun Modunu Etkinleştirin
Eğer Windows işletim sistemini kullanıyorsanız oyun modunu tercih ederek, oyun performansını biraz daha arttırmayı düşünebilirsiniz. Bunun için görev çubuğunda sağda yer alan ayarlar yazısına tıklayarak, karşınıza çıkan ekranda oyun yazısına tıklamalısınız. Burada sol kısımda “oyun modunu aktifleştir” yazısı karşınıza gelecektir. Bu şekilde bilgisayarınız oyun oynamak için en iyi hale getirilmiş olur.

5 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı
Advertisment ad adsense adlogger